Czarna sukienka w dobrym stylu

W szafie każdej kobiety powinna znaleźć się czarna, elegancka sukienka na każdą okazję. Niewątpliwie jest to element kobiecej garderoby, dzięki któremu nie tylko wyglądamy zjawiskowo, ale również czujemy się bardzo kobieco i szałowo. Kreacja skromna, a jednocześnie pociągająca – tak w krótkich słowach można opisać urokliwą, czarną sukienkę, którą możemy włożyć na niejedną okazję. Mała czarna jest więc obowiązkowym elementem naszej garderoby i każda z nas powinna ją posiadać w swojej szafie.

Mała czarną założysz na każdą okazję

stylowa mała czarnaWielki sukces małej czarnej zawdzięczamy światowej sławy projektantce mody Coco Chanel, która nazwała tak nieskomplikowaną sukienkę w kolorze czarnym. Kreacja stworzona przez tą światowa sławę miała przede wszystkim być praktyczna. Została zaprojektowana w taki sposób, aby nie było na niej widać plan oraz aby pasowała do każdej kobiecej sylwetki. Właśnie te cechy spowodowały, że stylowa mała czarna stała się marzeniem milionów kobiet na całym świecie. Sekret tej zwykłej, czarnej sukienki tkwi w tym, że jest ona uniwersalna. To na jaką okazję ją wybierzemy jest zależne tylko i wyłącznie od dodatków, które do niej dopasujemy. Dołączenie do małej czarnej stylowej biżuterii i świecącej torebki sprawi, że będzie to idealny strój na bankiet lub wieczorny wypad z koleżankami. Jeśli zastosujemy do niej bardziej stonowane dodatki bardzo dobrze będziemy prezentować się podczas spotkania biznesowego lub uroczystości rodzinnej. W dzisiejszych czasach istnieje jednak bardzo wiele modeli czarnej, klasycznej sukienki. Którą wybrać? Z dekoltem czy bez? Wcięcie w talii będzie tutaj plusem czy minusem? Z rękawem czy na ramiączkach? To wszystko zależy w czym czujemy się najlepiej. Sukienka, która ma być uniwersalna, powinna spełniać wymagania najbardziej klasycznych wymagań obowiązujących w biznesie lub na salonach. Nie powinna więc być zbyt krótka, powinnyśmy unikać również modeli na zbyt cienkich ramiączkach. Jeśli jednak posiadamy mała czarną z tak wykończonym rękawem, warto na spotkanie biznesowe dobrać elegancką marynarkę.

Z pozoru zwykła sukienka koktajlowa w kolorze czarnym, ale dla większości kobiet obowiązkowy element garderoby. Dlaczego akurat czerń? Prawdopodobnie dlatego, że jest to kolor neutralny, który nie wywołuje większych emocji. Pasują do niej wszystkie inne barwy, więc można w prosty sposób dodać jej charakteru ubierając szpilki i marynarkę w odważnym, pastelowym kolorze. Stylowa mała czarna sprawdza się w każdej sytuacji. Z pewnością jest to typ sukienki, po którą warto się udać do galerii handlowej.

Czarna sukienka w dobrym stylu
Przewiń na górę