Firankę do pokoju zamawiamy na samym końcu

To, jaki każdy ma wystrój we własnym domu zależy tylko od niego. Tego nie może nam narzucić nikt, w żaden sposób. Jeśli chcemy mieć granatowe ściany, jak najbardziej możemy je mieć. Jeśli pokój ma mieć wszystko w landrynkowym różu, również. Czy na okna wybierzemy zasłony z firanami, żaluzje czy rolety jest kwestią nie tylko estetyczną, ale również praktyczną. Wybór jednak ciągle jest dowolny. Są jednak pomieszczenia i pewne zasady w domu, które same się wszystkim narzucają.

Kiedy warto uszyć firankę na zamówienie?

uszycie firany na zamówienieNa przykład pokoik dziecięcy. Od razu wiemy, że będzie jasny i kolorowy. Z zasady wiemy też, że na oknach będą wisiały firaneczki. Czemu? Bo nic tak nie umila i nie uprzyjemnia przestrzeni jak właśnie firanka. Oczywiście nie każda firanka będzie pasowała tak samo. Firany są przeznaczone do różnych pomieszczeń. Zupełnie inaczej będzie wyglądała żakardowa długa firanka do salonu, a inną postać nawet, przybierze firaneczka do małego dziecięcego pokoiku. Powinna mieć delikatny wzorek, sama stwarzać wrażenie lekkiej i przyjemnej. Nie trzeba żadnego dekoratora wnętrz, by taki wybór sam się nasunął. Bardzo często rodzice zlecają uszycie firany na zamówienie. Jest to konsekwencją całego wystroju pokoiku. Już sam karnisz jest zazwyczaj wyjątkowy. Chcemy, by firanka pasowała do niego, do okna i do kolorystyki pokoju. Najlepiej by było jak najśliczniej. Tak jest w każdym pokoiku szczególnie dziewczęcym. Oczywiście nikt nie zabrania zamontowania rolety, do rozwijania na noce albo w bardzo słoneczne dni, ale będą one raczej dodatkiem, który pojawi się raz na jakiś czas, a nie podstawą wystroju. Dlatego firankę zamawiamy, gdy mamy już wszystko w pokoiku zaaranżowane. Najczęściej wybór pada na organzę. Niejednokrotnie i sam materiał na firanki jest już też zamawiany, bo zależy nam na konkretnym wzorze. Gdy dziecko podrasta na firankach pojawiają się wzory, a firana musi stać się krótsza, by dziecko za nią nie ciągnęło. To powoduje, że zazwyczaj znów składamy zamówienie na uszycie nowej firany.

Dzieje się tak do momentu, aż dziecko nie wejdzie w okres dojrzewania i samo będzie chciało decydować o wystroju własnego pokoju. Nadchodzi to zazwyczaj bardzo szybko, dlatego warto dobrze wykorzystać ten czas, kiedy to jeszcze od nas zależy, jakiego koloru ściany będą w pokoiku, jakie będą tam stać mebelki oraz czy na firance będą motylki czy kwiatuszki. Pamiętajmy, że uszycie firanki jest bardzo precyzyjną robotą, dlatego jeśli sami dokonujemy pomiarów, uważajmy, by się przy nich nie pomylić.

Firankę do pokoju zamawiamy na samym końcu
Przewiń do góry