Inteligentne systemy zarządzania dla potrzeb budownictwa mieszkalnego

 

Dynamiczny rozwój gospodarczy określany jako Industry 4.0. jest wyznacznikiem nowych trendów w niemalże każdym sektorze współczesnego rynku bazując na maksymalnym wykorzystaniu potencjału nowoczesnych technologii. Zadaniem innowacyjnych algorytmów IOT jest kreowanie bezpiecznej infrastruktury aglomeracji miejskich oraz indywidualnych gospodarstw domowych na drodze poprawy jakości życia oraz zwiększania komfortu użytkowników.

Rola innowacji w rozwoju sektora budowlanego

zaawansowana automatyka budowlanaObecnie zarówno projektowanie przestrzeni miejskiej jak również realizacja projektów inwestorów indywidualnych nie jest definiowana już wyłącznie przez bryły czy elewacje, ale jest kondensacją wykorzystania potencjału przestrzeni, w której konceptyzm i estetyka przenikają się z technologią. Nowoczesne metody planowania parametrycznego umożliwiają kreowanie intrygujących rozwiązań, czego wynikiem jest zaawansowana automatyka budowlana, która w przeciągu najbliższych lat ma szansę zyskać miarę standardu w architekturze. Wykorzystanie innowacji w projektowaniu przestrzennym umożliwia na stosowanie inteligentnych materiałów pełniących jednocześnie funkcje estetyczne oraz  wpływające na walory eksploatacyjne w realizowanych inwestycjach np. dzięki minimalizacji strat ciepła czy kreacji ciekawych relacji pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań związanych z automatyką budowlaną są nowoczesne systemy Inteligent Smart Buiding, stworzone zarówno z myślą o poprawie komfortu mieszkania jak i optymalizacji poszczególnych procesów związanych z eksploatacja budynku czy systemach zabezpieczeń. Narzędzia IBS pozwalają na zaprogramowanie harmonogramu odpowiedzialnego za sterowanie poziomem temperatury, oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz budynku a nawet pracą urządzeń RTV i AGD. Koszt przygotowania oraz instalacji inteligentnego oprogramowania dla potrzeb domu lub mieszkania to około 2000,00zł. Taki system możemy z powodzeniem zainstalować na urządzeniu mobilnym takim jak telefon komórkowy lub tablet, dzięki czemu w dowolnym momencie możemy zmieniać i dopasowywać poszczególne parametry do naszych potrzeb i wymagań.

Inteligentne oprogramowanie to gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki innowacjom możemy szybko i sprawnie włączyć pralkę i powiesić pranie bezpośrednio po powrocie z pracy a nawet obsługiwać piekarnik czy płytę indukcyjną. Z powodzeniem zmienimy także harmonogram ogrzewania na czas nieobecności w domu w przypadku urlopu czy wyjazdu służbowego oraz zaprogramujemy system zabezpieczeń i monitoringu.

 

Inteligentne systemy zarządzania dla potrzeb budownictwa mieszkalnego
Przewiń na górę