Zabawa na huśtawce- zabawą wszystkich pokoleń

Przydomowy ogród może być prawdziwy królestwem na małego dziecka, w szczególności kilkulatka takie jak czterolatka, pięciolatka i sześciolatka. To co dla nasz jest zwyczajne i typowe ogrodzie, dla małego dziecka jest prawdziwym polem do popisu dla wyobraźni. Nie oznacza to jednak, że możemy pozostawić nasz ogród zupełnie pusty.  Warto go trochę wzbogacić dla naszego dziecka.

Zabawa na huśtawce idealna dla dzieci 

dziecięce drewniane huśtawki jednoosoboweNic tak nie zachęca dzieci do zabawy na świeżym powietrzu jak miejsca, gdzie mogą się bawić. Niestety nie wszyscy mieszkają przy doskonale wyposażonym placu zabaw w pobliskim parku, do którego mogą każdego dnia zabierać swoje dziecko na dzienną dawkę ruchu na zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu jest wyposażenie naszego ogrodu lub przydomowego podwórka w coś, co zachęci dziecko do wyjścia na zewnątrz miast nieustannego siedzenia przy komputerze. Dziecięce drewniane huśtawki jednoosobowe są doskonały rozwiązaniem na początek. Nie urodziło się jeszcze na Ziemi dziecko, które nie lubiło by się huśtać. To rodzaju ruchu, który uspokaja nasze dziecko już od niemowlęcia. Z czasem staje się na malucha symbolem wolności. Większość z nas bawiła się w zabawę, kto się wyżej pobuja, albo kto dalej skoczy z huśtawki. To jedne z najlepszy wspomnień z dzieciństwa. Nie każdego rodzica stać na pełen prywatny plac zabaw na podwórzu. Huśtawka, nawet drewniana to nie jest aż tak duży wydatek. Z dziecięcej huśtawki może korzystać dziecko w wieku czterech lat, a także dziecko w wieku dziesięciu lat. Taka zabawka w ogrodzie zachęci dziecko do wyjścia na zewnątrz, na świeże powietrze.  Huśtawka drewniana sprawdzi się doskonale także ze względu na rodzaj materiału. Plastikowe huśtawki szybciej się psują i są mniej odporne na różne, czasami zaskakujące pomysły dzieci. Drewno to stabilniejszy materiał. Nie zniszczy się w ciągu jednego sezonu, a przetrwa na lata. Zapewni też dziecku większe bezpieczeństwo, ponieważ nie popsuje się podczas nadmiernego wykorzystywania. Nie połamie się pod wpływem silniejszego wiatru i jest bardziej stabilne. Zapewni naszemu dziecko bezpieczeństwo. 

Huśtawki są uwielbiane przez dzieci i dorosłych, ilu z nas już jako osoby pełnoletnie znalazło się wieczorem na placu zabaw, aby choć na chwilę powrócić do beztroskiego dzieciństwa spędzonego na huśtawce. Takie właśnie dzieciństwo, pełne śmiechu i radości gwarantujemy naszym dzieciom stawiając im w ogrodzie drewnianą huśtawkę. Uśmiech naszego dziecka podczas zabawy będzie dla nas najlepszą nagrodą. 

Zabawa na huśtawce- zabawą wszystkich pokoleń
Przewiń do góry