Zalety łaźni parowych

 

Nie bez powodu łaźnie parowe nazywane są też łaźniami rzymskimi. Starożytni Rzymianie regularnie spędzali w nich czas, relaksują się i dbając o zdrowie. Dzisiaj łaźnie parowe przeżywają swój renesans. Nie funkcjonują jak przed wiekami w przestrzeni miejskiej, ale dostęp do nich nie jest trudny. Wystarczy odwiedzić najbliższe miejsce oferujące zabiegi wellness&spa.

Właściwości łaźni parowych

dobry producent łaźni parowychPopularność łaźni parowych jest coraz większa odkąd głośniej mówi się o jej pozytywnym wpływie na zdrowie i samopoczucie. Pod wpływem stosunkowo wysokiej temperatury (40°–46°C ) i maksymalnej wilgotności powietrza (100%) pobudzeniu ulega przemiana materii, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i sprzyja odchudzaniu. Poprawia się też wygląd skóry, która staje się jędrniejsza i gładka. Jest też bardziej odżywiona. Lepsze jest krążenie krwi, bo rozszerzeniu ulegają naczynia krwionośne. Regularne przebywanie w łaźni parowej wzmacnia odporność, zdecydowanie głębsza jest też inhalacja układu oddechowego. Mięśnie szybciej się regenerują, zmniejsza się obrzęk i ból ciała. Z tych wszystkich zalet zdaje sobie sprawę dobry producent łaźni parowych. Na każdym etapie produkcji stara się zachować maksymalną jakość swojego produktu przy jednoczesnym utrzymaniu wygody. Współczesne łaźnie parowe są wręcz jednym z podstawowych elementów wyposażanie hoteli oraz obiektów wellness&spa. To tam wiele osób przyjeżdża odpocząć od codziennego życia, nabrać dystansu do bieżących spraw oraz zaznać choć odrobiny luksusu. Z myślą o takich turystach tworzone są łaźnie parowe. Do ich budowy wykorzystywane są najwyższej klasy materiały budowlane. Są wodoszczelne, posiadają odpowiednie właściwości termoizolacyjne i paroizolacyjne. Na takiej konstrukcji układane są płytki ceramiczne, których utrzymanie w czystości jest nie tylko bardzo ważne, ale dzięki gładkiej powierzchni również proste. Ściany i ławy są najczęściej kwadratowe lub półokrągłe. Niektóre modele posiadają designerskie ławy z oświetleniem LED. Klimat w łaźni parowej, i nie chodzi tu tylko o temperaturę i wilgotność, powinien sprzyjać relaksacji. W takich warunkach łatwiej się odstresować i poczuć zdecydowanie lepiej.

Jeśli wybrany przez nas producent łaźni parowych funkcjonuje na rynku od wielu lat, warto zaufać jego doświadczeniu i fachowej wiedzy. Tworzenie takich obiektów to prawdziwa sztuka, w przypadku której liczy się każdy szczegół. Ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale też perfekcyjny wygląd i luksusowy wystrój. To miejsce mające się kojarzyć z odpoczynkiem i spokojem, w takim też tonie powinno zostać stworzone.

 

Zalety łaźni parowych
Przewiń do góry