Czym jest inteligentny dom?

Inteligentne domy są budynkami, które posiadają najnowocześniejsze systemy oraz technologie, dzięki czemu zwiększają one bezpieczeństwo mieszkańców, a także wygodę użytkowania. Systemy takie pozwalają na bardzo duże oszczędności w budżecie domowym i są coraz częściej stosowane w nowo budowanych domach. Inteligentny dom najczęściej zintegrowany jest ze wszystkimi instalacjami sterującymi różnymi urządzeniami domowymi na także układami.

Czym możemy sterować w inteligentnym domu?

inteligentne domy - warszawaKiedy decydujemy się na zakup inteligentnego domu, to będziemy mogli zarządzać wszystkimi urządzeniami, które zostaną podłączone do specjalnego systemu. Umożliwi nam to zarządzanie centralnym ogrzewaniem i kontrolą temperatury w każdym pokoju, a także zarządzanie automatyką drzwi oraz okien, a nawet sterowaniem oświetlenia. Dodatkowo inteligentne domy są świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy szukać ekologicznego domu na bardzo wysokim poziomie. Kiedyś inteligentne budynki były znakiem czegoś ekskluzywnego i zakupowane tylko przez najbogatszych ludzi w kraju a w dzisiejszych czasach praktycznie każdy może już przerobić swój stary dom mieszkalny na inteligentny dom. Dzięki temu, że mamy coraz niższe ceny takich instalacji, to w przyszłości będą to rozwiązania powszechnie stosowane i na każdym kroku będziemy mogli spotkać inteligentne domy – Warszawa to miasto, w którym inwestorzy decydują się na zbudowanie inteligentnego domu, ponieważ przede wszystkim jest on niesamowicie energooszczędny. Zastosowanie inteligentnych systemów pozwala nam na obniżenie emisji spalin oraz pyłów do środowiska, a także obniża nam koszty, które są związane z eksploatacją urządzeń grzewczych. Dodatkowo dzięki inteligentnemu domu będziemy mogli korzystać z automatycznego sterowania urządzeniami AGD na także innymi sprzętami domowymi takimi jak kuchenka czy mikrofalówka albo nawet czajnik. Do inteligentnego domu będziemy mogli dodatkowo podłączyć klimatyzację, a także ogrzewanie podłogowe lub nawet ogrzewanie kominkiem. Za pomocą telefonu lub pilota będziemy mogli sterować oświetleniem oraz alarmem, a nawet zarządzać systemem żaluzji czy markiz.

Dodatkowym udogodnieniem dla osób decydujących się na inteligentny dom jest integracja systemu kina domowego. Będziemy mogli wtedy stworzyć odpowiednią ocenę w domu, gdy chcemy obejrzeć romantycznie film albo też nawet sterować muzyką. Dodatkowo inteligentne domy będą nam włączać światło tam, gdzie jesteśmy i wyłączać po kilku sekundach w miejscu, gdzie nikogo nie ma. Wszystko będzie dostępne za pomocą naszego laptopa lub telefonu albo innego urządzenia do sterowania.

Czym jest inteligentny dom?
Przewiń do góry