Deska z rękawem – ratunek dla każdego mężczyzny

Od czasów kiedy rozstałem się z dziewczyną zmuszony jestem radzić sobie sam ze wszelkimi bolączkami dnia codziennego. Bycie męską odmianą gosposi nie zawsze jest niestety łatwe i przyjemne. Prawdziwym utrapieniem było dla mnie zwłaszcza prasowanie koszul do pracy. Podczas tej czynności przypaliłem niejedną koszulę, najbardziej optymistycznym efektem mojej pracy była natomiast koszula nieprzypalona, ale również częściowo w dalszym ciągu pognieciona. Dopiero siostra, która poleciła mi zakup deski do prasowania z dodatkową wstawką dla rękawów pomogła mi uporać się z moim problemem. 

Deska do prasowania, która uratuje każdego faceta 

deski do prasowania z rękawemNa pewnej imprezie rodzinnej moja siostra zwróciła uwagę na to, że rękawy mojej koszuli są pogniecione, przez co wyglądam niechlujnie. Zawstydzony, zdradziłem wówczas zgodnie z prawdą, że nigdy wcześniej nie prasowałem, zawsze wyręczała mnie w tym bowiem moja partnerka. Siostra poleciła mi zakup specjalnej deski do prasowania z dodatkowym rękawem, która pomoże mi opanować sztukę samodzielnego prasowania do perfekcji. Początkowo byłem nieco sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale następnego dnia zdecydowałem się jednak pojechać do sklepu w celu zakupu towaru, który poleciła siostra. Kiedy już znalazłem interesujący mnie model zapoznałem się uważnie z jego specyfiką. Deski do prasowania z rękawem, oprócz standardowej, bazowej deski posiadają również mniejszą, wąską deskę, w którą podczas prasowania wsuwamy materiał rękawów. Wówczas możemy swobodnie wyprasować rękawy, nie gniotąc przy tym reszty materiału. Blat mniejszej deski wykonany jest z  wysokiej jakości płyty wiórowanej, wymienny pokrowiec natomiast składa się w 100% z bawełny. Mniejsza deska występuje ponadto najczęściej w jednym, uniwersalnym rozmiarze (63cmx14cm), który pasuje do szerokości większości koszul dostępnych w sklepach. Niewątpliwym plusem jest również to, że mamy możliwość odczepienia mniejszej deski od tej podstawowej (sprawdzi się to np. w przypadku kiedy chcemy wyprasować koszulkę z krótkim rękawkiem). Deskę do prasowania można również składać (oszczędność miejsca), a wysokiej jakości materiał syntetyczny, z którego jest ona wykonana, odporny jest na przypalenia. Pozytywnie zaskoczyła mnie również przystępna cena deski oraz możliwość regulowania jej wysokości (jestem wysoki). Tak zachęcony zdecydowałem się na zakup owego produktu i jeszcze tego samego dnia zabrałem się za prasowanie. I choć czynność ta wymagała ode mnie wyrobienia pewnej taktyki, to jednak teraz mogę śmiało nazwać się prawdziwym mistrzem prasowania. 

Większość mężczyzn niezbyt dobrze radzi sobie z prasowaniem, zwłaszcza podatnych na gniecenie się koszul. W celu ułatwienia tej czynności warto zaopatrzyć się w specjalną deskę, która posiada dodatkową deseczkę przeznaczoną do prasowania rękawów. W ten oto sposób każde prasowanie, nawet najbardziej podatnych na zagniecenia ubrań stanie się dużo przyjemniejsze i prostsze.  

Deska z rękawem – ratunek dla każdego mężczyzny
Przewiń do góry