Indywidualne treningi bramkarskie w Krakowie

Pozycja bramkarza w drużynie piłki nożnej jest bardzo ważna. Dobry bramkarz musi się cały czas szkolić, aby wyłapywać coraz więcej piłek zmierzających w jego kierunku. W Krakowie otworzono ośrodek, gdzie szkoli się bramkarzy pod względem techniki. W ramach zajęć zawodnik dowiaduje się jak bezpiecznie wyskakiwać do piłki, a także jak przygotować się do obrony bramki. Analizowane są też akcje „sam na sam”, aby zwiększyć swoją skuteczność. Wszystkie rodzaje uderzeń na bramkę wymagają wiedzy oraz zdolności szybkiego reagowania.

Zakres wiedzy na treningach bramkarskich w Krakowie

treningi bramkarskie - KrakówInstruktorami są bramkarze, którzy grali w wyższych ligach zagranicznych. Patrząc na te treningi bramkarskie – Kraków jest liderem wśród ośrodków szkoleniowych. Analizuje się tam bezpieczny dla bramkarza sposób łapania w rękawice szybkich piłek, których prędkość może przekraczać sto kilometrów na godzinę. Kluczowe jest takie ułożenie dłoni, aby amortyzować stawy. Równie znacząca jest postawa bramkarza, który przygotowuje się do skoku wzwyż lub na boki. Dobry wyskok gwarantuje większą odległość, którą można dosięgnąć. Podczas zagrywek, w których w polu karnym jest tylko bramkarz i zawodnik drużyny przeciwnej trzeba umieć ocenić, co planuje przeciwnik. Często patrzy się na to, gdzie kieruje wzrok. Pozycja bramkarza musi w jak największym stopni zasłaniać bramkę. Tutaj znowu należy dbać o własne bezpieczeństwo, ponieważ jest ono najważniejsze na boisko. Na treningu wykonywane są rzuty karne na bramkę. Testuje się różne dystanse uderzeń, podczas których tłumaczy się bramkarzowi, w jaki sposób ma reagować. Jeśli odległość jest nieduża lepiej jest odrobinę wyjść z bramki. Tym sposobem piłka dotrze do nas z mniejszą prędkością, ponieważ nie zdąży się jeszcze dobrze rozpędzić. Najlepsze jest to, że cały czas bramkarz ma kontakt z zawodnikiem, który grał w wyższej lidze. Są to doświadczeniu instruktorzy, którzy swoją wiedzę zdobywali podczas meczów z gwiazdami futbolowymi. Taka wiedza jest najcenniejsza.

Wiele klubów wysyła swoich zawodników na te treningi, ponieważ skuteczny bramkarz jest bardzo cennym zawodnikiem na boisku. Polacy są bardzo docenianymi piłkarzami, jeśli chodzi o tą pozycję. Nasi bramkarze grają w światowych ligach. Dzięki temu możemy korzystać z ich wiedzy na indywidualnych treningach. Nauczą one nas profesjonalnego podejścia do piłki nożnej. Odpowiedni sposób poruszania się w obrębie bramki decyduje nie tylko o naszej skuteczności, lecz także o tym, czy możemy czuć się bezpiecznie.

Indywidualne treningi bramkarskie w Krakowie
Przewiń do góry