Klawiatura mechaniczna, czy membranowa?

Zbliżają się moje urodziny, więc w końcu poproszę o nową klawiaturę – bo ta już jest strasznie wysłużona. Więc zacząłem przeglądać strony internetowe. Powiem szczerze, że zgłupiałem klawiatury mechaniczne, membranowe? Czym one w ogóle się różnią. Tyle jest ich do wyboru, że znowu muszę poczytać na dany temat, albo w sumie wezmę jakąś świecącą i nie będę się zastanawiać się nad tym. Hmm…ale jak się okaże, że i ta nowa będzie nie wygodna? No nic poczytam w końcu to nic nie kosztuje i dobrze, że to zrobiłem.

Różnica między klawiaturą mechaniczną, a membranową

podświetlane klawiatury mechaniczneOkazało się, że to ma spore znaczenie. Klawiatura mechaniczna jest przeznaczona dla użytkowników, którzy dużo piszą albo dla graczy. Generalna różnica między klawiaturą mechaniczną, a membranową jest taka, że klawisz nie musi być całkowicie naciśnięty do samego dołu – a to dzięki specjalnym przełącznikom mechanicznym zamontowanym oddzielnie pod każdym przyciskiem, gdzie zawsze towarzyszy charakterystyczne kliknięcie. Niestety klawiatury mechaniczne, są troszeczkę cięższe, ale to mi nie robi różnicy. Klawiatura u mnie będzie w jednym miejscu. Dodatkowym atutem tych klawiatur jest to, że mają długą żywotność. Do wyboru mamy proste klawiatury albo w sprzedaży są również podświetlane klawiatury mechaniczne. W sumie to one bardziej mi by pasowały, bo wyglądają super. No i dodatkowy atut, że widać w ciemności klawisze i nie wybiera się konkretnego po omacku. Klawiatury membranowe działają na zasadzie trzech membram. Między przyciskami, a membraną są gumowe kulki które wywołują nacisk na membranę i powodują zarejestrowanie klawisza. Główną ich zaletą jest waga, tego rodzaju klawiatury są lekkie – więc znajdzie się bardzo dużo bezprzewodowych takiego typu. Ja biorę pod uwagę oczywiście klawiaturę z kablem, lubię od czasu, do czasu pograć w gry wieloosobowe, więc ewentualne opóźnienia nie wchodzą w grę. Po za tym ta klawiatura ma się świecić. I myślę, że do pisania wypracowań też będzie sprawdzała się dobrze. Dobra to biorę się do roboty i wybieram klawiaturę.

Udało mi się namówić mamę, żeby już dzisiaj kupić tą klawiaturę – zamiast czekać jeszcze prze kolejne trzy dni. Cały byłem w skowronkach, jak wchodziliśmy do sklepu. Na wystawie było dużo klawiatur do wyboru, ale już ja miałem wybraną, tą która od razu urzekła swoim wyglądem. Obudowa jest czarna chromowana, a podświetlenie można ustawić według własnego upodobania, na niebiesko, czerwono czy nawet w kolorze tęczy. Teraz pozostaje ją tylko podłączyć i korzystać.

Klawiatura mechaniczna, czy membranowa?
Przewiń do góry