Korund wykorzystywany w kosmetyce

Kosmetyka estetyczna coraz częściej wykorzystuje wszelkiego typu składniki tworzone przez naturę. Składniki naturalne – bez względu na to, czy są to określone rośliny, czy też minerały – doskonale sprawdzają się w pielęgnacji naszej skóry i charakteryzują się różnorodnymi właściwościami, których potrzebujemy, np. do zachowania efektu młodości na naszej twarzy. Jednym z minerałów, który w ostatnim czasie znalazł swoje zastosowanie w kosmetyce jest korund.

Produkty z korundem kosmetycznym

złuszczający korund kosmetycznyKorund, ze względu na swoje właściwości, w kosmetyce wykorzystywany jest w peelingach, które nastawione są składem na głębokie oczyszczanie i wygładzanie skóry. Złuszczający korund kosmetyczny coraz częściej pojawia się również w składach peelingów proponowanych nam przez firmy kosmetyczne, które swoje produkty tworzą przy wykorzystaniu w pełni naturalnych składników. Korund to minerał, który w kosmetykach występuje pod postacią niewielkich drobinek, które w dotyku charakteryzują się bardzo dużą twardością, a ze względu na strukturę kryształu, również ostrymi krawędziami. Dzięki tym właściwościom korund doskonale sprawdzać się może we wszelkiego typu peelingach złuszczających i zabiegach mikrodermabrazji. Stosowanie produktów z korundem lub zabiegów bazujących na tym właśnie składniku, musi odbywać się w ściśle określonych okolicznościach. Peelingu z korundem nie należy stosować zbyt często, a masaż, który będziemy wykonywać przy jego wykorzystaniu, nie powinien być dłuższy niż trzy minuty. Powinniśmy wykonywać go również przy pomocy delikatnych, okrężnych ruchów dłoni, a po jego zakończeniu dokładnie umyć twarz, pozbywając się wszystkich drobinek korundu. W kosmetykach naturalnych korund najczęściej łączony jest z substancjami łagodzącymi podrażnienia, np. z żelem aloesowym, dzięki czemu nasza skóra jest w odpowiedni sposób złuszczona, a jednocześnie dostaje porcję właściwego nawilżenia, które uniemożliwia powstawanie podrażnień na delikatnej skórze naszej twarzy. Dzięki temu stosowanie produktu nie jest dla nas żadnym zagrożeniem estetycznym.

Produkty kosmetyczne z korundem w składzie, bez żadnego problemu znajdziemy obecnie w ofercie większości drogerii, które w swoim asortymencie proponują nam kosmetyki naturalne. Jeśli preferujemy zakupy internetowe, najczęściej zakupu tego typu kosmetyków możemy dokonać w drogeriach internetowych lub w sklepach należących bezpośrednio do producentów naturalnych kosmetyków. Dzięki temu możemy zakupić produkt, który będzie dla nas odpowiedni.

Korund wykorzystywany w kosmetyce
Przewiń do góry