Kulki do suchych basenów

Dla dzieci zabawa jest pierwszym zajęciem, podczas którego zdobywają nowe zdolności i uczą się nowych rzeczy. Rolą rodzica jest wspierać dziecko w jego rozwoju, również tego, który osiąga bawiąc się. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele gadżetów edukacyjnych i rozrywkowych, które mają za zadanie towarzyszyć dzieciom na drodze do nabywania nowych umiejętności, jednocześnie dostarczając im zabawy. Jednak to my musimy wybrać, które z nich będą najbardziej odpowiednie dla naszej pociechy.

Kuleczki do basenu w różnych kolorach

kolorowe piłki do suchego basenuW lecie doskonałym pomysłem na ochłodę i sprawienie dziecku frajdy jest rozłożenie na zewnątrz basenu z wodą. Nawet najmłodsze maluchy cieszą się podczas zabawy w wodzie, bawiąc się różnymi zabawkami i samą wodą – przelewając ją, czy chlapiąc. Jednak jest to rozrywka przeznaczona jedynie na słoneczne letnie dni. Co zrobić, gdy za oknem pogoda nie zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, lub wręcz to uniemożliwia? Ostatnimi czasy dużą popularność zyskują tzw. suche baseny. Są to wykonane zazwyczaj z miękkich materiałów konstrukcje wypełnione pianką, w których dziecko ma bezpieczną przestrzeń do zabawy. Najpopularniejszym wyposażeniem są kolorowe piłki do suchego basenu. Te niby proste przedmioty potrafią wbrew pozorom zapewnić dzieciom wiele frajdy. To, że są one kolorowe nie jest bez znaczenia. Najmłodsze dzieci rozróżniają przedmioty dzięki intensywnym i różnorodnym kolorom właśnie – to one przyciągają uwagę maluchów i zachęcają do zabawy. Jeśli zatem mamy w domu suchy basen i wykorzystujemy go np. jako kojec, czyli miejsce dziecięcych zabaw, lub jako pojemnik na przeróżne gadżety naszych pociech, warto zakupić do niego małe, plastikowe kuleczki. Będą one nie tylko elementem rozrywkowym, ale dzięki nim dziecko ma szansę rozwijać swoje umiejętności chwytania, czy rzucania, ale także ćwiczy koordynację ruchową i wzmacnia pracę mięśni. Są to bardzo ważne kwestie rozwojowe u najmłodszych, więc jeśli mamy możliwość zapewnienia ich podczas zabawy – skorzystajmy.

Suche baseny stają się bardzo popularne wśród dziecięcych akcesoriów do zabawy. Dzieje się tak z wielu powodów: są bezpieczne dla maluchów, wyznaczają im określoną przestrzeń do zabawy (rola kojca) oraz przede wszystkim zapewniają im rozrywkę. Warto jednak zadbać o wyposażenie takiego basenu. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w nim kolorowych kuleczek, wśród których dziecko będzie się bawiło ćwicząc swoje umiejętności spędzając czas na ciekawej i kreatywnej zabawie.

Kulki do suchych basenów
Przewiń do góry