Najlepsze dwuosiowe rozrzutniki do obornika

Rozrzutniki do obornika dzielą się na jednoosiowe oraz dwuosiowe. Ich rozmiary są różne, dlatego nawet do małych ciągników pasują rozrzutniki dwuosiowe. Który jest więc lepszy i wygodniejszy w pracy? Ja stawiam na rozrzutnik dwuosiowy z kilku bardzo ważnych względów. Chodzi zarówno o względy użytkowe, jak i funkcjonalność. Większość rolników, którzy mieli styczność z takimi rozrzutnikami potwierdzi moje słowa. Rozrzutniki dwuosiowe są najlepsze, zwłaszcza jeśli chcemy pracować szybciej.

Dlaczego rozrzutnik dwuosiowy jest lepszy?

rolniczy rozrzutnik do obornika dwuosiowyNajważniejszą zaletą rozrzutnika do obornika dwuosiowego jest to, że posiada on cztery koła. Dlaczego to jest największym atutem? Podczas ładowania obornika na rozrzutnik rolnik może odpiąć ciągnik, zabezpieczając go przed przemieszczaniem się. Następnie może do tego samego traktora podpiąć ładowarkę rolniczą i szybko załadować cały rozrzutnik. Zabezpieczenie kół sprawi, że podczas ładowania nie przemieści się on w żaden sposób. Rolniczy rozrzutnik do obornika dwuosiowy jest dobry podczas pracy w polu, ponieważ nie zapada się w ziemi i pozwala się łatwo prowadzić. Równomierny nacisk czterech kół pozwala jechać stabilnie. Nawet mniejsze traktory nie będą miały problemu, aby go używać w polu. Przesuwający się na taśmie obornik nie sprawi, że tył rozrzutnika będzie przeważał ciężar traktora. O ile doskonale wiemy, że ciągnik rolniczy ma swoją wagę, to jazda nim pod górę z załadowanym obornikiem może być problematyczna. Zastosowanie drugiej osi jest najpewniejszym rozwiązaniem. Pozwala ona także na większy udźwig. Ładowność standardowych rozrzutników do obornika wynosi od dwóch, do sześciu ton, nawet dwuosiowe są nawet trzy razy bardziej pojemne. Zaskakujące jest także to, że w pracy są wydajniejsze. Mimo, że taśma jest dłuższa, podpięcie wała dolnego do dwóch osi sprawia, że pracuje szybciej. Rolnicy, którzy mają powyżej dziesięciu hektarów na pewno to docenią w pracy, ponieważ będzie ona przyśpieszona. Nie dość, że ładowanie jest prostsze, to jeszcze rozładowanie w polu trwa dużo krócej. 

Rozrzutnik to bardzo potrzebny sprzęt. Mimo, że konsumenci często bagatelizują ten sposób nawożenia, w każdym sklepie ze zdrową żywnością kupują produkty, które były uprawiane z zastosowaniem nawozów organicznych. Korzystając z rozrzutnika sprawiasz, że Twoje rośliny są w pełni ekologiczne. Możesz dzięki temu starać się o dopłatę z tego tytułu. Zdrowe pożywienie bez użycia chemii jest bardzo doceniane na współczesnym rynku, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich.

Najlepsze dwuosiowe rozrzutniki do obornika
Przewiń do góry