Sprężysta nawierzchnia przydaje się do robienia przysiadów

Uwielbiam ćwiczyć. Najbardziej lubię to uczucie, gdy bolą mnie mięśnie. Wiem wtedy, że trening działa i moje ciało rozwija się jak należy. Uwielbiam robić pompki i przysiady z obciążeniem. Ważne jest jednak to, by przy takich ćwiczeniach nie zrobić sobie krzywdy. Zawsze trzeba się rozgrzewać, żeby nie ulec żadnej nieprzyjemnej kontuzji. Poza tym należy ćwiczyć na sprężystym podłożu. Każda siłownia powinna być w nie wyposażona, żeby na pewno nie wystąpiły żadne kontuzje. Na szczęście tam gdzie ja trenuję, wszystko odbwywa się w bezpiecznych warunkach.

Na siłowni podłoga powinna być elastyczna

sprężysta podłoga do siłowniOstatnio poświęcałem sporo czasu na ćwiczenie mięśni nóg i klatki piersiowej. W związku z tym mogłem wykonywać swoje ulubione ćwiczenia. Robiłem wtedy bardzo dużo pompek, co ułatwiała mi sprężysta podłoga do siłowni. Gdy wykonuje się to proste ćwiczenie treba zadbać o to, by nawierzchnia na której trenujemy była odpowiednia, ponieważ dzięki temu nie będą nas bolały nadgarstki. To ważne, gdyż można dzięki temu uniknąć nieprzyjemnych kontuzji. Taka podłoga przydaje się jednak jeszcze bardziej, przy wykonywaniu ćwiczeń z dużym obciążniem. Na przykład przy moich ulubionych przysiadach ze sztangą, bardzo ważne jest, by nasze nogi nie były przesadnie obciążone. Podłoże powinno pracować wraz z stopami, by uniknąć różnych schorzeń. W naszej siłowni oprócz różnorodnego sprzętu, znajduje się także taka elastyczna podłoga do siłowni. Dzięki niej możemy trenować bezpiecznie i nigdy nie martwię się, że coś może się stać z moim zdrowiem. Trenuję kilka razu w tygodniu i nigdy nie skarżę się na żadne nienaturalne bóle. Odczuwam tylko wysiłek związany z rozwojem mojej muskulatury, a to raczej bozytywny rodaj bólu. Słyszałem, że niektórzy trenują na twardej nawierzchni, ale odradzam to każdemu, kto planuje przerzucić się kiedyś na większe ciężary. Naprawdę można uszkodzić sobie trwale zdrowie i nie warto tak ryzykować. Jeśli ćwiczymy w siłowni, którą sami kompletujemy, zadbajmy o to by nasze podłoże było elastyczne, natomiast jeśli kupujemy karnet na siłownię, upewnijmy się, że wszystkie srodki bezpieczeństwa zostały zachowane w miejscu, do którego się wybieramy. To bardzo ważne.

Lubię chodzić na siłownię, ale czasami wolę zostać w domu i poćwiczyć w samotności. Na strychu mam niewielką salkę do ćwiczeń i regularnie na nią chodzę. Zadbałem o odpowiednie elastyczne podłoże. Dzięki temu nie martwię się, że moje nogi będą obciążone podczas przysiadów. Czasami ćwiczę tam też z kumplami. Miło jest mieć coś takiego u siebie. To dużo ułatwia.

Sprężysta nawierzchnia przydaje się do robienia przysiadów
Przewiń do góry