Szkolenie operatorów dronów dla zawodowców

Nowoczesne drony, mimo powszechnego zastosowania, były nieocenioną pomocą przy pracy ratownika górskiego. Niejeden raz udało nam się zlokalizować osobę w potrzebie, znajdującą się w bardzo niedostępnym miejscu właśnie za pomocą służbowego drona, którego przydzielono nam do testów terenowych. Sprzęt ten okazał się na tyle pomocny, iż postanowiliśmy na stałe wprowadzić go do inwentarza.

Zaawansowane szkolenie operatora uav

szkolenia uavoJako że dron stał się jednym z naszych narzędzi pracy, z kolegami zdecydowaliśmy się na szersze zapoznanie z tematem, by jak najlepiej móc korzystać z wszystkich funkcji nowego sprzętu, a nie tylko używać podstawowych, znając pobieżnie jego możliwości. Zapisaliśmy się więc na profesjonalne szkolenia uavo, organizowane przez jedną z najbardziej doświadczonych drużyn, organizujących zaawansowane pokazy różnych modeli dronów. Samo szkolenie miało nie tylko poszerzyć naszą wiedzę, ale również umiejętności. Program przewidywał zajęcia sterowania dronem w trudnych warunkach, jakie często zdarzały się w górach. Było to więc podstawowe zagadnienie, jakie chcieliśmy poznać. Dodatkowo, zajęcia również obejmowały kurs pilotażu, o wiele bardziej skomplikowany i trudny, niż nam się wydawało, aczkolwiek bardzo satysfakcjonujący. Mimo iż nasz dron służbowy należał do większych, cięższych modeli, przeznaczonych głównie do filmowania, chcieliśmy się także zapoznać z różnymi innymi rodzajami pojazdów, na wypadek gdyby nasz z jakiegoś powodu został wymieniony na inny model. Do gustu przypadły nam szczególnie zajęcia z zaawansowanych funkcji i technik pilotażu. Funkcje automatycznego pilotowania i rozpoznawania kierunku były naprawdę ogromną pomocą w pracy, podobnie jak rzadko używane mapowanie terenu, które nieraz mogło znacznie przyśpieszyć wykonywaną przez nas akcję, jak również reakcja na ruch w polu widzenia. Wszystkie te funkcje zostały wyjaśnione bardzo szczegółowo przez instruktorów, na dodatek w sposób jasny i zrozumiały. Nawet osoby nie mające na codzień dużej styczności z elektroniką nie miały problemu by przyswoić nowe informacje.

Po zakończeniu kursu i otrzymaniu certyfikatu przeszkolonych operatorów bezzałogowych pojazdów latających, mogliśmy śmiało przekazywać kolegom wiedzę i umiejętności, jeszcze lepiej mogąc używać drona podczas akcji w górach. Nabyta wiedza przydała się niejednokrotnie, a umiejętności szybkiego dobrania odpowiedniej funkcji drona do sytuacji pozwalały znacznie szybciej zlokalizować poszukiwane osoby, nawet podczas złej pogody.

Szkolenie operatorów dronów dla zawodowców
Przewiń do góry