Użyteczny rodzaj szalunków budowlanych

 

Wykonywanie prac związanych z wykopami jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Przede wszystkim wymaga ono odpowiedniego sprzętu oraz osób doświadczonych w pracy w takim otoczeniu. Wykonanie wykopu jest ważne przy wielu konstrukcjach, które bez niego nie mogłyby być wzniesione, dlatego też trzeba je wykonywać, co lepiej powierzyć doświadczonym ekipom budowlanym biegłym w tego typu działaniach.

Wynajem odpowiednich szalunków do budowy

wynajem szalunków typu boxFirma w której pracowałem dostała zlecenie wymiany sieci kanalizacyjnej w mieście, co wymagało szybkiego działania i zorganizowania. Do tego celu musieliśmy oczywiście skorzystać z profesjonalnego sprzętu, który umożliwiał nam bezproblemowe wykonanie tego typu prac. Wykopy tego typu nie są zbyt szerokie, wykonuje się je na tyle, aby możliwe było wyciągnięcie starej instalacji oraz by pozostało jakieś miejsce dla robotnika. Oczywiście wykop należy odpowiednio zabezpieczyć, tak aby jego ściany nie stwarzały zagrożenia dla osób wewnątrz oraz dla samej, świeżo montowanej instalacji. Do tego celu wykorzystaliśmy wynajem szalunków typu box, które doskonale sprawdzają się w tego typu warunkach. Jest to szalunek, który posiada dwie ściany utrzymujące ziemię przed osypaniem się. Jest on montowany na zasadzie klina, który wciskany jest pomiędzy dwie ściany gruntu. Dzięki temu w razie ruchów ziemi, taki szalunek dociskany jest do drugiej strony i tak w kółko. Dzięki temu uzyskuje on ogromną stabilność, a grunt sam wpływa pozytywnie na wytrzymałość takiego rozwiązania. Szalunek wzmacniany jest przez parę, stalowych wsporników na których zainstalowane są dwie ściany utrzymujące ziemię przed osunięciem się do wnętrza wąskiego wykopu. Wynajem takiego obiektu nie jest zbyt drogi, dlatego też skorzystanie z niego jest względnie osiągalne dla każdej firmy budowlanej, która musi skorzystać z rozwiązania tego typu. Szalunki najczęściej dostarczane są bezpośrednio na miejsce wykonywania prac, co jest dodatkowym komfortem dla firmy realizującej zadanie takiego typu. Dlatego też wynajem jest bardzo opłacalny i wbrew pozorom wcale nie jest w żadnym stopniu drogi.

Posiadanie własnych szalunków wiązałoby się z ich magazynowaniem i konserwacją, co dla wielu firm byłoby po prostu kompletnie niewygodne. Dodatkowo przy każdej inwestycji konieczne byłoby ich dowożenie, a często takie prace wykonywane są w innych miastem. Z dostępnością szalunków nie ma zbyt dużego problemu, a usługa jest bardzo tania, dlatego też korzystanie z niej jest bardzo opłacane i wiążę się z dużym komfortem.

 

Użyteczny rodzaj szalunków budowlanych
Przewiń do góry